Všechny produkty značky Silver Sun Collars jsou vyrobeny a ušity zcela ručně v České republice jediným párem šikovných rukou.

Důraz na každý detail, od výběru materiálů až po poslední steh, na první pohled odlišuje ručně zhotovené výrobky od těch vyráběných v továrně.

Individuální ruční výroba na zakázku za použití tradičního sedlářského nářadí a postupů zaručuje tu nejvyšší kvalitu provedení, a dává vám možnost si navrhnout každý z produktů v jedinečné barevné kombinaci dle vašeho přání - každý kousek je originál!

Všechny produkty jsou ručně šité tradičním sedlářským stehem pomocí šídla a dvou jehel, což zaručuje mnohem pevnější a odolnější spoje než strojové šití či nýty.

K výrobě používám jen prémiovou kůži evropského původu, převážně z anglických a italských koželužen. Tato kůže má nejen menší dopad na životní prostředí ale i původ pouze jako vedlejší produkt potravinářského průmyslu - tedy žádná zvířata kvůli získávání kůže neumírají.

Použité kování je výhradně z nerezivějící oceli nebo lité mosazi, takže je velmi pevné a odolné, a díky tomu udrží i ty nejsilnější pejsky a zároveň nikdy nereziví.

Cílem značky je udržitelná výroba, jedinečné kvalitní kožené výrobky a samozřejmě spokojení zákazníci.